tak zmenil či nezmenil sa p.Fico ?

Autor: Marian Paštéka | 12.5.2012 o 20:28 | (upravené 12.5.2012 o 22:23) Karma článku: 6,67 | Prečítané:  885x

Náš p.premier o sebe povedal:"stále som ten istý Fico". Ja sa tu chcem pokúsiť o malú analýzu a na niekoľkých kauzách ukázať kde je pravda a čo s ňou ?

Hneď v úvode musím povedať,že tvrdenie p.Fica nemá s objektívnosťou nič spoločné.Psychológovia ma učili,že človek ako subjekt sa vyvíja získanými poznatkami či skúsenosťami. A tak by potom podľa tvrdenia nášho premiera poznatky a skúsenosti s predchádzajúceho vládnutia vlastne nemali mať žiadny vplyv na jeho dnešné vládnutie ergo je riziko,že sa dopustí opakovane tých istých chýb. Skutočnosť však ukazuje temer úplný obrat a p.premier si dáva veľký pozor,aby sa podobným kauzám z diaľky vyhol. Čo ma vedie k tomuto konštatovaniu ? Pamätám ako na úvod prvej vlády povedal:"stačí jedno pochybenie a nemám problém do troch minút vinníka odvolať". Žiaľ skutočnosť hovorila o niečom inom a odvolávalo sa tak neskoro,že pri jednom odvolaní som napísal,že ak by toto miesto permanentne preobsadzoval každé tri minúty tak by sme si vlastne všetci občania tohoto štátu prišli "na svoje" /aj s.Žinčica/.Dnes ak sa o niekom začne hovoriť ako o kandidátovi na nejakú štátnu funkciu či "trafiku" a ak má nejaký ten "vrúbok" a médiá spustia dostatočne veľký pokrik tak sú tieto osoby stiahnuté z kandidátky a hľadá sa iná tvár.A nebolo to tak len jeden krát. Teda p.Fico dnes tieto osoby už nechce v štátnych funkciách ba ani ako poradcov ministrov-a to je iste nóvum oproti jeho prvej vláde.

Otázka je prečo je to tak a prečo zároveň tvrdí,že on je stále ten istý Fico ? Podľa mňa p.Fico potrebuje na jednej strane potvrdiť kuntinuitu svojho vládnutia,ale zároveň potrebuje dať zabudnúť na kauzy prvej vlády.Nakoniec ktorý politik to takto nerobil  či nerobí ?Myslíte,že politici ktorý sú dnes vo veľkej politike Európy ,ak Grécko nakoniec eurozónu opustí a teda jeho záchrana boli zbytočne vyhodené peniaze prizná svoju chybu ? To by sme sa veru načakali. Finálnym výsledkom má teda byť pohľad,že on je stále rovnaký a zároveň rovnako dobrý.

Otázkou teraz je :"čo my s tým"? Kedže p.Fico ako staronový premier ukázal,že dnešné meradlá kvality kandidátov sú iné - treba každého nového kandidáta dôkladne "presvietiť" a ak sa nejaký ten vrúbok nájde - okamžite to zverejniť a vytvoriť široký mediálny tlak.Obdobne by to malo byť pri štátnych zákazkách či odpredajoch štátneho majetku.P.Fico zatiaľ žiadnu hranicu nevymedzil a tak je potrebné pri každom náznaku korupcie , priateľíčkovania,alebo rodinkárstva na toto verejne poukázať. Nesmie sa zabudnúť ani na to,že za prvej vlády tieto maniere trvali až do konca a teda nemožno vylúčiť,že sa tieto spôsoby pokúsi zaviesť až neskôr.

Na druhej strane vyvstáva otázka ako to spracuje čo by mala urobiť pravica ? No ak p.Fico udrží súčasný trend a dokáže sa vyhnúť kauzám,tak pravica to bude mať veľmi ťažké.Bu musieť pohľadať nového "Dzurindu",ktorý stmelí pravicu prakticky do jednej strany,inak pri svojej rodrobenosti a žabomyších vojnách nmá šancu nie len o 4 roky,ale ani o 8 rokov a to je pre pravicu hotový damoklov meč.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?